Erdemli Oto Ekspertiz olarak 2. el araç alımlarınızda en çok önem verdiğiniz konulardan birinin de kaporta boya durumu olduğunu biliyor ve bu hassasiyetinize gereken önemi veriyoruz.

Satın almak istediğiniz aracın hangi parçalarının orijinal olup olmadığı çok önemlidir.Tavanı boyalı bir aracı kimse almak istemez, çamurluğu boyalı bir araç ile tavanı boyalı bir aracı karşılaştırdığınızda tavanı boyalı araç ağır kaza geçirmiş olarak kabul görür. Böyle bir durumla karşılaşmamak için Erdemli Oto Ekspertize gelerek hemen oto kaporta boya testi yaptırmalısınız. Size detaylı bir ekspertiz raporu sunarak aracınızı gönül rahatlığı ile almanıza imkan sağlıyoruz. Avrupa standartlarına uyumlu Boya ölçer cihazları ile çok hassas ölçüm yapıyoruz.

Bazı araçların kaporta aksamı alüminyumdan üretilmiştir alüminyum yüzeylerin boya kalınlığını ölçüyoruz. Değer kayıplarında bir diğer unsur da aracın kaportasında değişen olmasıdır. Burada değişen demek fabrikanın orijinal parçasının yerine yenisinin takılmasıdır.Ağır bir kazaya karışmış bir aracın kaporta aksamının düzeltilip tamir edilmesi zordur. Parça birkaç noktadan kırılmıştır, örneğin sol ön çamurluk tamir olmaz yerine yenisi takılır ve boyanır. Bu işlemden sonra değişmiş olan parçalar araca ağır kazalı damgasını vurabilir. Ağır kaza geçirmiş bir aracın orijinal bir araca göre farkı fiyatıdır. Ağır kazalı damgası vurulan, parça değişmiş araçlarda ağır kaza olmayabilir. Tamir için oto servisine verilen aracın kaporta aksamını tamir etmek hem zahmetli hem de çok düşük kârlı bir işlemdir. Bu yüzden oto servisleri parça değiştirmeyi tercih edebilir. Bu gibi araçların şaselerine, ön takım düzenine ve ağır kazaya karışmadığını gösteren bir takım bulgulara bakılır. Araçları tepeden tırnağa inceler, ailenizle ve sevdiklerinizle kullanmak istediğiniz araç ile ilgili tüm detayları size rapor ederiz.

DAHA FAZLASI

Oto kaporta testi hakkında daha fazla bilgi almak için youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Sosyal medyada da bizi takip etmeyi unutmayın !

Facebook için tıklayın.

İnstagram hesabımız için tıklayın.