Süspansiyon Testi Nedir?

Süspansiyon testi nedir? nasıl yapılır gibi tüm sorularınıza bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Genel olarak süspansiyon araçtaki sarsılmaları düzenleyen, aracın yere tutunmasını sağlayan bir yapıya sahiptir. Süspansiyon sistemi içerisindeki yaylı sistem ile aracın yaylanmasını sağlayıp sarsılma yaşamasını engellemektedir. Tüm araçlarda bulunan süspansiyon sistemleri zamanla kullanıma ve yolda karşılaştığı çukur tümsek vb. etkenlere bağlı olarak zarar görür.

Süspansiyon Testi Nasıl Yapılır?

Bu test ile yanal kayma testinde edinilen bilgilerden olan rot değeri ile ilgili de bilgili edilebilir. Ancak süspansiyon testinde asıl kontrolü yapılanlar amortisörler, yaylar, aracın ağırlığı, tekerleklerin çekiş güçleri, tekerleklerin ayrı ayrı ağırlıkları, salıncak ve viraj demiri olarak söylenebilir. Süspansiyon testinde tüm sistemin mevcut durumunu gösteren rapor hazırlanır. Erdemli Garantili Arabam olarak hazırladığımız ekspertiz raporlarında süspansiyon test sonuçlarını görebilirsiniz.

Görüldüğü gibi süspansiyon testinden çıkan sonuçlar ile birçok konuda yorum sahibi olmak da mümkün olacaktır. Bu test tüm ekspertiz paketlerimizde mevcut olduğu için  süspansiyon testi fiyatları hakkında tek başına bir şey söylemek zordur.

DAHA FAZLASI

Daha fazla bilgi almak için youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Sosyal medyada da bizi takip etmeyi unutmayın !

Facebook için tıklayın.

İnstagram hesabımız için tıklayın.